Kūrybinių darbų paroda

Spalio 25 dieną bibliotekoje vyko tautodailininkės Ritos Padegimaitės-Valiukevičienės kūrybinių darbų paroda-pristatymas.

Autorė pristatė tik dalį kūrybinės veiklos: interjero detales, lėles, tautines juostas, paveikslus. Kiekvienas eksponatas unikalus savo išore ir atsiradimo istorija – lėlės, primenančios skudurines lėles, paveikslai, piešti vaškinėmis kreidelėmis, iš natūralios tekstūros pasiūti, nunerti gaminiai, pintos ar rištos juostos. Panaudodama nuo vaikų darbelių atlikusias kreideles ir kitas priemones, autorė užfiksuoja gražiausius vaizdus bei įspūdžius.

Rita Padegimaitė-Valiukevičienė – mūsų mokyklos mokinukų ketvirtoko Viliaus ir septintokės Rūtos mama. Tarpusavio bendravimo ir rūpinimosi vaikais dėka atradome šią menininkę. Džiaugiamės, kad parodoje susipažinome su pirmaisias dukros Rūtos mėginimais piešti.

Darbų autorė atskleidė lėlių gamybos paslaptis – lėlės siuvamos iš natūralių medžiagų, dažniausiai lino, kūnas kemšamas sintetiniu pluoštu arba grikių lukštais. Mokiniai galėjo paliesti, pauostyti ir palyginti gaminius. Lėlių sukūrimo laikas sunkiai nusakomas – gali užtrukti ir metus, ir keletą mėnesių, savaičių. Lėlės papuoštos rankų darbo nėriniais. Autorė kiekvienai lėlei sukuria savitą charakterį ir nuotaiką.

Tautodailininkė papasakojo apie tautinių drabužių dėvėjimo tradicijas, pademonstravo dėvėjimo galimybes ir madas.

Stebėjomės menininkės paprastumu, atvirumu, noru ir ugnele išbandyti įvairias meno rūšis. Metų patirtis ir kūrybiška dvasia, gera nuotaika ir nusiteikimas susirinkusiems tapo pavyzdžiu, atskleidusiu autorės vidinį grožį ir darną.

Tautodailininkės darbai tapo gražia bibliotekos interjero dalimi.

Asta Novikienė,
bibliotekos vedėja